Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym? Przeczytaj ten artykuł, aby poznać najważniejsze zalety prowadzenia księgowości przez firmę zewnętrzną.

4 główne zalety współpracy z profesjonalnym biurem księgowym

  1. Niezbędna wiedza i umiejętności. Księgowość nie należy do najłatwiejszych dziedzin. I chociaż każdy przedsiębiorca w mniejszym lub większym stopniu ma z nią do czynienia, to jednak bez stosownego wykształcenia oraz ciągłego poszerzania swoich kompetencji trudno byłoby podołać wszystkim obowiązkom z zakresu rachunkowości w sposób należyty. Trzeba przestrzegać przepisów prawnych, które są skomplikowane i podlegają nieustannym aktualizacjom. W biurach rachunkowych pracują specjaliści, którzy nie tylko mają stosowną wiedzę, ale też stale ją pogłębiają. Pracują na co dzień w tej branży, dlatego też dysponują odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami, których ty, będąc przedsiębiorcą, posiadać nie musisz. Bardzo często rzeczy, z które są dla nas całkowicie niejasne, biuro rachunkowe załatwia od ręki.
  2. Doświadczenie. To kolejna cecha, którą posiada każde profesjonalne biuro rachunkowe. Księgowi znają się na kwestiach rachunkowych nie tylko w teorii, ale i praktyce. Mają rozległą wiedzę ze swojej dziedziny, ale również ogólne doświadczenie bezpośrednio związane z prawem, gospodarką, trendami rynkowymi itd. W ten sposób mamy zapewnione kompleksowe wsparcie, które może być niezbędne w różnych sytuacjach.
  3. Oszczędność czasu. Nawiązując współpracę z profesjonalnym biurem księgowym, oszczędzamy przede wszystkim czas, który w biznesie odgrywa kluczową rolę. Kwestie księgowe odgrywają bardzo ważną rolę w prowadzeniu działalności biznesowej, ale wymagają sporo uwagi. Oddając sprawy księgowości zewnętrznej firmie, nie musimy poświęcać czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy.
  4. Kompleksowe usługi. Profesjonalne biuro rachunkowe zapewnia kompleksowe usługi, które bardzo często obejmują bardzo szeroki zakres usług z zakresu podatków i rachunkowości. Przykładowo, nasze biuro księgowe Finanse EG zapewnia doradztwo i pomoc w zakresie prawa podatkowego, finansowego i rachunkowego. Usługi księgowe obejmują pełną księgowość, księgowość uproszczoną oraz obsługę kadrowo-płacową. W ramach raportowania i kontrolingu przeprowadzamy audyty wewnętrzne oraz badanie sprawozdań finansowych.

 

 

Wróć

DANE KONTAKTOWE

Biuro Ksiegowe
Ewa Gąsiorek
ul. Przemyska 11A lok. 41
02-361 Warszawa
Dzielnica Ochota
woj. mazowieckie
22 668 49 09
518 152 612
517 437 182

GODZINY PRACY

Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Finanse EG | ul. Przemyska 11A/41 | 02-361 Warszawa | Dzielnica Ochota | woj. mazowieckie | 22 668 49 09 | 518 152 612 | 517 437 182 | kontakt@finanseeg.pl | NIP: 1130987198